Letní parta

13.9.2018: Nnové fotky ve Fotogalerii Třeboň 2018 Více aktualit

Vzkaz parťákům od Beryho

Ahoj Letní parto,

Toto je poslední slohovka, kterou pro Letní partu píšu, v ní se vyjádřím co cítím a učiním jeden závěr.

Jak jistě víte, na podzim 2017 měl být sraz LP v Ostravě, neboť Roman Nejedlý svévolně a tozolisticky bez předchozí domluvy se zbytkem Ostravy přehodil jarní sraz – kdy byla na řadě Ostrava – na podzimní, takže dva srazy po sobě byly v Čechách. Toto rozhodnutí a čenž udělal Roman sám – možná to konzultoval jen se svou partičkou v partě, které jsem dal název HONEDO. HONEDO = Hovanec, Nejedl, Dohnalová. HONEDO by si mělo uvědomit, že není hlavou Letní party, ani v Ostravě nemá většinu.
Tak tedy dobrá, sraz na jaře byl u Máry na Hazmburku, podzimní sraz měl být u Romana Nejedlého na baráku. oman se toho zřejmě zalekl -což z jedné strany chápu, na baráku se nadřel a basypal tam spoustu peněz – a má to tam teď moc pěkné. Takže se nedivím, že má zřejmě obavu, aby mu to tam Letní parta nezničila, protože Elpéčko fakt patří na nějakou mysliveckou chatu, než do soukromého domu. To se dá pochopit – na druhou stranu se Roman vždy bil v prsa, e jednou udělá sraz u sebe na baráku – byl to jeho nápad a nikdo ho do toho nenutil.
Na druhou stranu nejde pochopit, že když se toho lekl a nechtělo se mu do toho,proč díky tomu dal návrh na zrušení všech podzimních srazů, tím pádem už by byl jen jeden sraz ročně – jarní a na Třeboni.
Takže jenom proto, že se mu nechce dělat podzimní sraz, tak chce zrušit všechny podzimní srazy do budoucna? To se prostě pochopit nedá. Roman Nejedlý se tady v tomto chová jako komunisti v dobách své největší slávy.
Tak jsem si tedy řekl, dobrá – Roman N. sraz dělat nechce, udělám ho já. Není nikde napsáno, že srazy v Ostravě musí vždy dělat pouze Roman Nejedlý. Takže jsme s Evčou ještě před Třeboní sehnali pěknou a levnou mysliveckou chatu v Bílově u Bílovce, na Třeboni jsem narychlo spíchl pozvánky ,, do ruky´´ a všem je na Třeboni rozdal( kromě Hovance – k tomu mám své důvody – on si mohl klidně vzít pozvánku z nástěnky, které tam zbyly). Na Třeboni jsem ještě HONEDU a spol. doporučil, zdůrazňuji doporučil, že pokud chcou prudit a pořád řešit hovna, tak ať radši do Bílova nejezdí. A že pokud se vše spláchne a přijedou v pohodě, tak ať klidně přijedou.No a po Třeboni se začly dít věci. HONEDO a spol.si udělali tiskovku, moji Evu, která jim nic neudělala na tu tiskolvku ani nepozvali a rozhodli a zavolali Romanovi – šéfovi do Mostu, že z Ostravy nikdo nejede.Opět se zachovali jako komouši v dobách své nejlepšín slávy – protože lhali. Z Ostravy jsem měl přislíbenou účast od Pepy Vávry,Honzy Grunzy, na 80 % od Hynka ( brácha od Čuryho ), možná by přijeli Dubíci na jeden den, no a samozřejmě Eva a já(nevím,jsme asi z Brna, když z ostravy dle HONEDO nikdo nejede). Na základě toho Romn šéf prohlásil, že když nejede nikdo z Ostravy, tak nejede nikdo z Mostu (přito mi osobně přislíbili účast Saša a Paragán)- a šéf začal prohlašovat, že sraz nebude, protože tam nikdo nejede.
Já jsem ten sraz chtěl udělat asi pro sebe, že??? Chěl jsem ho udělat pro patru a kdo někdy sraz dělal, tak ví, kolik to stojí úsilí a svého volného času. taky mě mrzí – a je to od vás sprosté – že moje Eva chtěla na srazu oslavit své půlkulatiny. Chtěla koupit sud a pohostit vás.A vy všichni – včele s HONEDO a spol. jste se na ni vysrali. Chápu, že nemohou přijet všichni, někomu by to fakt nevyšlo, ale takový doslova puč jsem nečekal.
Nakonec jsem měl přislíbenu ještě účast – mimo těch co jsem již jmenoval – od Banána, Možná dvou lidí z Havířova,Máry a Jitky z Třebenic.
Takže jsem se rozhodl,že pro deset lidí sraz nemá cenu dělat,čímž se lidem co chtěli omlouvám a děkuji za podporu.Na základě tady toho všeho jsem učinil jeden závěr který již bude daný a definitivní.
Takže prohlašuji,že já Jirka Beránek po 34-ti letech dobrovolně vystupuji z Letní party. Činím tak dobrovolně,nikdo mne k tomu nenutil.Snad jen okolnosti,ale to je jiná věc. Nemám důvod sestávat někde v jakémkoli kolektivu,kde lidi na mne plivou,hážou mi klacky pod nohy a pomlouvají mě.To fakt nemám zapotřebí.Každý ať si – hlavně HONEDO a spol.zamete v prvé řadě před svým prahem – a pak ať hodnotí ostatní. Takže v rámci myšlenky – moudřejší ustoupí – odcházím a v Letní partě končím.
Věřím,že hlavně HONEDO a spol.mají z tohoto mého kroku radost – a hlavně jehich Velitel původce všeho zla a zakompleksovaný rypalista Hovanec.V roce 1992 mě tento člověk zákeřně a hnusně vyhodil z kapely Letní parta  – kterou jsem s ním založil, Tenkrát jsem se to dočetl v novinách tak jsem na to čuměl jako péro.Pak mi to zdůvodnil tím,že prý neumím zpívat.No a historie ukázala kdo měl pravdu.Hovanec už pomalu neumí na kytaru – bez sešitku nedá ani ránu,já zpívám z kule asi 400 písniček a moje kapela Skiblu příští rok oslaví 20 let.No a v roce 2017 opět tento rýpavý člověk dokázal,že hlavně kvůli jeho intrikám a hnusnému manipulování z pozice sraba končím po 34letech v Letní partě.Ještě pro upřesnění – stále mi zbylo v LP dost přátel,které mám rád,kteří za nic nemůžou a s těmi se vždy rád uvidím,ale mimo LP.Takže pokud bude třeba dělat sraz Mára z Třebenic a pozve mě tak za ním přijedu,je to můj bratranec do toho nikomu nic není když ho budu chtít vidět.Ale přijedu jako neparťák bez trička prostě jako host.
Co se týče Třeboně tak když budu chtít tak prostě přijedu to mi nikdo zakazovat nemůže – A bude to zřejmě úplně náhodou v termínu dovolené Letní party.Ale opět bez trička – pod večerní pergolou mě nikdo neuvidí ( doufám,že nikomu nebude vadit – hlavně Hovancovi,že se pod pergolou třeba nasnídám nebo poobědvám ).Soutěže LP mě nezajímají – i když jsem byl jeden z posledních starých kusů který se jich zúčastňoval – nezajímá mě kasa LP,kemp si zaplatím sám,nezajímají mě různé maškarády LP ani špekáčky LP.Budu tam prostě jako fyzická osoba za sebe,rád pokecám s kámošema kteří za to stojí a určítě dám panáka na baru s Paragánem,Márou a Sašou.
Jedno nejzachovalejší tričko LP si nechám na památku,zbytek vyhodím či použiju na podlahu.
Takže to je všechno,přeji Letní partě zdar – a dejte si bacha na HONEDO a spol.- Ti rozklíží všechno – a hlavně Hovanec bude mít potřebu najít si nějakého dalšího Obětního beránka.
Čus Berry – Jirka Beránek.

P.S.storno chaty mě bude stát 500kč takže prosím Letní partu zaslat tento obnos z kasy LP na adresu:
Jiří Beránek
Sirotčí 593/13
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tak se mějte,čus Berry.

««« Předchozí text: SRAZ V OSTRAVĚ ZRUŠEN Následující text: Pražský jarní sraz v Klapý 25.5. - 27.5.2018 »»»

Tomáš Polák | Středa 13. 09. 2017, 16.44 | Srazy, Trebon | trvalý odkaz | tisk | 195x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

[1]
mejl Pátek 15. 09. 2017, 09.10

PROČ se ruší sraz??? Vždyť nám Jura mohl předvést,jak se všeho s Evou zhostí!!! Navíc tedy sorry, ale v posledních letech se v Mostecké větvi vše rozhoduje v posledních dnech před odjezdem, nechápu tedy reakce typu " Most nejede my také ne",
co je to tu KURVA za žabomyší války??? Jednomu vadí, že se hraje dlouho do noci???!!! Druhýmu zas, že přijede JURA na sraz???!!! JSME JEŠTĚ NORMÁLNÍ!!! Pokud se rozdají pozvánky je přece na každym z nás jestli se chce zúčastnit, a nějáký kecy, že nebude dotace na plánovaný sraz, Tos trochu ulít šéfe,ne???
To nejsou tvoje CUCKY!!!
I kdyby se sešlo 5 kusů, tak je to ofic a není o čem debatovat!!! To si fakt znovu přečti stanovy.

Navíc tedy jsem se letos upřímně na podzimní sraz těšil a poprvé chtěla jet se mnou i Jitka!!! JURO stojíme za tebou,protože jsme spolu zažily Albánii a moc dobře vím, že jsme normální OPILCI, kterým občas, když nespí… hrabe!!! Ale komu NEHRABE??? Furt se všichni divějí proč posíláme 35 let doprdele hlídače kempu na Třeboni… No asi proto, že tam nejvíc otravuje a řve ON!!! Tak asi TAK. Mára

[2]
Daniela mejl Pátek 22. 09. 2017, 13.22

Tak jsme si početli a někteří z nás Ostraváku jsme se shodli, že k těmto výplachům, polopravdám, lžím, obviňováním a sprše urážek je lépe se ani nevyjadřovat. Došlo by jen k dalším memoárům, které nikam nevedou, ale přece jen alespoň pár slov. Ti, které Jura pozurážel, obvinil ze zrady LP....., se nad to povznesli a jeho rozhodnutí, že vystupuje z LP, uvítali. Je to několikaletý příběh, který nebere konce. Jen pro osvěžení paměti. Již na srazu v Háji ( je to tak 10–12 roků), kdy po jednou ze svých hysterických výstupech roztrhal triko LP a protestantsky přestoupil z OV do Havířova, se situace nemění – naopak se horší. NIKDO a NIKDY se proti němu nepunktoval, vždy jsme nakonec přivřeli oči a snažili se ho brát takového jaký je! Takže – řečeno jeho slovy – každý ať si zamete..... Chtěl se dostat do role obětního beránka, který je snad jedinný čestný, aktivní parťák… Proto asi spoustu lidí urazil, obvinil v hromadě sms a telefonátech!!! A mimochodem – na letošní Třeboni od něj zaznělo, že na „svém“ srazu nechce vidět nikoho z OV. Následně sice opravil, že doporučuje ať nejezdíme, ale… Tak co čekal???!!! Proč potom obvolával lidi, kteří se na LP už několik let neojevili???!!! Tak asi tak. Jinak všechny pozdravuji, čusík. Daniela

Na texty napsané před více jak 60 dny nelze dále reagovat.